Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

Официјално, Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, а веста е потврдена на официјалната страна на клубот од Торино.

По фантастичната прва сезона на клупата на Челси, освојувањето на третото место во Премиер лигата и трофејот од Европската лига, Сари реши да се врати на тлото на родната Италија и да го преземе актуелниот италијански првак Јувентус.

Сари потпиша тригодишен договор со “Старата дама”, со што се потврдија бројните написи во кои одамна се најавуваше дека ќе биде тренер на Јувентус.

Претходна Новиот “experience” центар на Мерцедес за тестирање на G-класата
Следна Трејлер од новиот научнофантастичен филм со Бред Пит насловен”Ad Astra”

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!