Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

  •  

Официјално, Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, а веста е потврдена на официјалната страна на клубот од Торино.

По фантастичната прва сезона на клупата на Челси, освојувањето на третото место во Премиер лигата и трофејот од Европската лига, Сари реши да се врати на тлото на родната Италија и да го преземе актуелниот италијански првак Јувентус.

Сари потпиша тригодишен договор со “Старата дама”, со што се потврдија бројните написи во кои одамна се најавуваше дека ќе биде тренер на Јувентус.

Копирањето на содржината е забрането!