Маркос Алонсо е се поблиску до преселба во Барселона

Фудбалерот на Челзи, Маркос Алонсо е се поблиску до преселба во Барселона.

Барселона сака да го искористи фактот што Челзи го доведе Марко Кукурела, а сега лондонскиот клуб има тројца играчи на позицијата лев бек.

Алонсо минатата година беше во сенка на Бен Чилвел, а со доаѓањето на Кукурела јасно е дека ќе има уште помала минутажа и затоа сака да го напушти клубот.

Како што пренесува новинарот Фабрицио Романо, Барселона и Челзи преговараат за последните детали, а трансферот ќе биде вреден околу 10 милиони евра.

Претходна УЕФА строго го казни Фенербахче откако неговите навивачи го скандираа Путин
Следна Маск ја критикуваше работата на далечина

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!