Мариjано Дијаз е новата „седумка” на Реал Мадрид

Реал Мадрид официјално го претстави Маријано Дијаз како ново засилување во клубот.

Дијаз претходно настапуваше во Реал, па беше продаден на Олимпик од Лион, а по само една сезона во францускиот клуб се враќа во Мадрид за сума од 20 милиони евра.

Впечатливо за неговото враќање во Реал е дека тој ја има честа да го носи бројот седум, кој му припаѓаше на Кристијано Роналдо.

Претходна Ново откритие на Египетските археолози
Следна Прекрасна вест за почитувачите на Дражен Петровиќ

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!