Мажите со брада се попривлечни за жените

Мажите со брада се попривлечни за жените

Според истражувањето објавено во Journal of Evolutionary Biology во кое учествувале 8500 жени, мажите со брада се попрвивлечни за нив.

Во истражувањето на испитаничките им се прикажувани слики на мажи кои биле комплетно избричени, мажи со брада од 5 дена, брада од 10 дена и брада од 4 седмици.

Резултатите кои ги добиле биле повеќе од зачудувачки. Најголемиот број од жените изјавиле дека мажите со брада од 10 дена им се најпривлечни.

На второ место била брадата од 4 седмици, а по неа била брадата од неколку дена.

Претходна Десетте најинтелигентни луѓе на светот
Следна Сите бои на Johnnie Walker

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!