Луксузниот модел на Бентли, Flying Spur, јас доби верзијата S

Bentley ќе го понуди Flying Spur S во комбинација со две опции за погон, а публиката ќе го види премиерно на претстојниот фестивал на брзината во Гудвуд.

Bentley подготви и верзија на S (порта) за потенцијалните купувачи на неговите познати „летечки спарс“, со кои 5,3-метарското тело на ултралуксузната лимузина е украсено со неколку елементи на кои хромот е заменет со црна ги обои ексклузивните 22-инчни алуминиумски тркала од кои се гледаат огромни црвени клешти на сопирачките.

Многу црвена боја е присутна во луксузно опремената внатрешност, која, како што се вели, е обложена со најквалитетните материјали што се користат во автомобилската индустрија, а зашиената буква S ги краси потпирачите за грб на сите седишта.

За Flying Spur S Bentley подготви две опции за напојување. Традиционалистите веројатно ќе го претпочитаат 4-литарскиот битурбо V8 мотор кој развива 550 КС и 770 Nm максимален вртежен момент, а има и малку послаба (544 КС и 750 Nm) електрифицирана хибридна опција (PHEV) која се состои од 2,9-литарски битурбо V6 мотор потпомогнат од електричен мотор.

Помоќниот Flying Spur S достигнува 100 km/h за 4,1 секунди и развива 319 km/h од 40 километри. Преносот на моќноста на двете оски во двата случаи е 8-брзински автоматски менувач.

Претходна Издржливите личности и нивните навики
Следна Овие совети ќе ви помогнат да спиете подобро во топлите летни ноќи

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!