Луксузниот модел на Бентли, Flying Spur, јас доби верзијата S

Bentley ќе го понуди Flying Spur S во комбинација со две опции за погон, а публиката ќе го види премиерно на претстојниот фестивал на брзината во Гудвуд.

Bentley подготви и верзија на S (порта) за потенцијалните купувачи на неговите познати „летечки спарс“, со кои 5,3-метарското тело на ултралуксузната лимузина е украсено со неколку елементи на кои хромот е заменет со црна ги обои ексклузивните 22-инчни алуминиумски тркала од кои се гледаат огромни црвени клешти на сопирачките.

Многу црвена боја е присутна во луксузно опремената внатрешност, која, како што се вели, е обложена со најквалитетните материјали што се користат во автомобилската индустрија, а зашиената буква S ги краси потпирачите за грб на сите седишта.

За Flying Spur S Bentley подготви две опции за напојување. Традиционалистите веројатно ќе го претпочитаат 4-литарскиот битурбо V8 мотор кој развива 550 КС и 770 Nm максимален вртежен момент, а има и малку послаба (544 КС и 750 Nm) електрифицирана хибридна опција (PHEV) која се состои од 2,9-литарски битурбо V6 мотор потпомогнат од електричен мотор.

Помоќниот Flying Spur S достигнува 100 km/h за 4,1 секунди и развива 319 km/h од 40 километри. Преносот на моќноста на двете оски во двата случаи е 8-брзински автоматски менувач.

Претходна Издржливите личности и нивните навики
Следна Овие совети ќе ви помогнат да спиете подобро во топлите летни ноќи

Награден напис

Nissan Navara-R развива 1.000 КС

Двегодишниот проект на дрифтерот Стив Багси Биаџиони и тимот на SB Motorsports резултираше со моделот …

Вечната дилема. Дали бојлерот троши повеќе струја кога е постојано вклучен или кога се вклучува по потреба?

Често се прашувате кога и колку време да го вклучите бојлерот и притоа да заштедите …

Забрането е копирање на текст!