Луди руси, изолација и Hammer H2

Рускиот тим од Јутјуб каналот Garage54, познат по репликата „Тесла Кибертрак“ што ја направија од „off-road“ на УАЗ, сега го откри нивниот нов проект, неверојатна преработка на „Hummer H2“ кој е навистина уникатен, чуден и малку глуп.

Поточно, додека поентата е што поголем бандаж, Русите решија да го постават огромниот Хамер на тркала од 13 инчи како мал експеримент.

До пред околу 40 години, 13 инчи беше прилично стандардна мерка, и можете да видите како ваквите тркала изгледаат денес на огромниот теренец во нивниот видео.

Ние би рекле дека изгледа како мечка на потпетици, и така се движи навистина …

Бидејќи растојанието на дупките на тркалата од 13 инчи не одговараше на растојанието на шрафовите на Хамер, момчињата изменија сè со помош на секач за плазма и чекан за успешно прикачување на тркалата.

За малку укажување и снимање на видео записи, доволно за да се направи Hummer H2 вистински „низок возач“ способен за возење, би било неопходно да се прилагоди каросеријата, но до 50 км на час, работи сосема добро.

Претходна Како да ги избегнете тензиите и да ги зацврстите семејните односи во време на карантин
Следна Што се случува ако по грешка ставите погрешно гориво во вашиот автомобил?

Награден напис

Eфикасно користeње на клима-уредот

Ако барате разладување од летните горештини, воздржете се од нагонот драматично да ја намалите температурата …

Секс поза која е најпопуларна кај сите генерации

Компанијата „Bespoke Surgical“ неодамна анкетираше над 1.000 луѓе за нивната омилена поза во сексот. Според …

Don`t copy text!