Лионел Меси постигна нов рекорд во Лигата на шампиони

На натпреварот на Лигата на шампиони одигран минатата вечер, Лионел Меси постигна рекорд што ќе биде тешко да се достигне.

Во третата минута од натпшреварот меѓу Барселона и Славија, по асистенцијата на Артуро, Меси успеа да постигне гол и на тој начин стана првиот играч што постигнал гол на секој натпревар последователно во 15 сезони во Лигата на шампиони.

Барса славеше победа против Славија со резултат 2:1.

Првиот погодок Меси го постигна на 2 ноември, далечната 2005 година на Ноу Камп против Панатенаикос.

Претходна Mали европски градови кои мора да ги посетите
Следна Исклучително редок примерок на Koenigsegg One:1 е даден на продажба

Награден напис

Голманот на Чешка го нокаутира Роналдо

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо доживеа незгоден удар во носот на натпреварот од 5. коло од …

Леброн Џејмс повеќе не е меѓу топ 5-те најдобри НБА кошаркари

Кралот повеќе не е на тронот, не е на подиумот или во топ 5-те најдобри …

Забрането е копирање на текст!