Лионел Меси од белата точка и донесе на Аргентина

Репрезентацијата на Аргентина славеше во првото коло од квалификациите за СП против Еквадор со резултат 1: 0, а единствениот погодок го постигна Лионел Меси од белата точка.

Аргентина дојде до победа во 13 минута кога Меси успешно реализира пенал. Иако еквадорскиот голман ја погоди страната на која ќе шутира, ударот беше силен и на крајот по 90 минути игра, се покажа доволен за победана Гаучосите.

На другите натпревари, Уругвај беше подобар од Чиле на домашен терен со резултат 2: 1. Суарез погоди од белата точка за водство на Уругвајците, израмни Санчез во 54-та минута, а победата за Уругвај ја донесе Гомез со погодок во 93-та минута.

Парагвај и Перу одиграа одличен натпревар, и иако немаше погодоци по првите 45 минути, на крајот беа постигнати четири погодоци.

На другите натпревари ќе се сретнат Колумбија и Венецуела, односно Бразил и Боливија.

Претходна Call of Duty: Modern Warfare веќе му е мал простор од 250 GB!
Следна Како да го прочистите воздухот во вашиот дом

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!