Лесна победа на РК Работнички на првиот натпревар од Првата македонска ракометна лига

Денес во СРЦ Кале се одигра натпеварот од Првата македонска ракометна лига помеѓу Работнички (Скопје) и Партизан (Гевгелија).

Ракометарите на Работнички извојуваа, може да се каже лесна и убедлива победа против Партизан со резултат од 47-10 ( на полувреме со 21-4).

Ако се суди според почетокот, ракометарите на Работнички имаат намера зацртаното и да го остварат, освојување на првото место.

Претходна Во најава големи промени во трансферите на фудбалерите
Следна Електрична реинкарнација на BMW од средината на минатиот век

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!