Ледено кафе без шеќери малку необичен додаток

Потребни состојки:

3 лажички инстант кафе

3 урми

3 лажици бадемово млеко

2 лажици грчки јогурт

1/2 чаша мраз

околу 200 мл незасладена течна павлака (хопла)

Начин на подготовка:

  1. Урмите и бадемово млеко измиксирајте ги во блендер.
  2. Додајте ги кафето, јогуртот и мразот, и повторно измешајте.
  3. Сипете го кафето во чаши кои претходно сте ги изладиле во фрижидер и на крај додајте ја хоплата.

На здравје!

Претходна Егзотичен секс
Следна Користење на бета-глуканите за подобар имунитет

Награден напис

Kawasaki Ninja ZX-4RR KRT Edition пристигнува во Европа

Kawasaki го подготви моделот Ninja ZX-4RR KRT Edition наменет за ентузијасти кои сакаат атрактивни мотоцикли …

Минатата година Мајкл Џордан заработи 2,5 пати повеќе отколку во целата своја НБА кариера

Легендарниот кошаркар Мајкл Џордан е вистински „магнет за пари“, а во последната година заработи 2,5 …

Забрането е копирање на текст!