Лансирање на ракета снимено од вселената

Видеото го прикажува лансирањето на ракетата Сојуз со товарното летало Прогрес МС-10. Летот е објавен на 16 ноември, а снимката ја направиле од Европската вселенска агенција и астронаутот Александер Герст од Меѓународната вселенска станица која во тој момент била на 400 километри над земјата.

Претходна Јапонецот Акихико Кондо се ожени со холограм
Следна Вечерва на Марс се спушта сондата Insight

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!