Лада Нива 6×6 – играчка за помалку богатите

За скапите теренски возила со 6×6 пренос, како играчки за богатите – има безброј написи. Најпознат таков модел е Mercedes G63 AMG 6×6.
Но постојат ентузијасти кои се потрудиле да направат конкурент на играчките за богатите. Такво возило е Лада Нива 6×6. Возилото не е во сериско производство, туку е произведен еден примерок од момците од Garage 54 за да се докаже дека е возможно.
Погледнете го видеото за процесот на изработка на овој теренец.

Претходна Изолираната тврдина каде што е откриена вакцината против чума
Следна Првата понуда од Барселона за Нејмар одбиена од парижаните

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!