Крис Рок ја одби улогата на водител на Оскарите во 2023 година

Крис Рок за време на неговиот стенд-ап настап откри дека повторно му била понудена улогата на водител на Оскарите, но ја одбил.

Комичарот доби шлаканица од Вил Смит на годинешната церемонија откако се пошегува на сметка на алопецијата на неговата сопруга Џејда Пинкет Смит.

Крис кажа на публиката дека враќањето на церемонијата на доделување на наградите би било како да ја замолите Никол Браун Симпсон „да се врати во ресторанот“ мислејќи на настаните што доведоа до нејзината смрт и последователното судење за убиството на О.Џ. Симпсон.

Рок исто така изјавил дека од него било побарано да се појави во реклама за Супер Боул, што тој исто така одбил.

Додека популарноста на Рок се чини дека порасна по инцидентот во март, таа на Смит е во „нагло опаѓање“, според Q Scores – популарна мерка за шоу бизнис за мерење на привлечноста на изведувачот до потрошувачите.

Смит се извини за своите постапки и поднесе оставка од Академијата за филмски уметности и науки во неделата по Оскарите. Актерот беше релативно тивок до јули, кога објави видео на YouTube во кое им се извинува на Рок и неговото семејство.

Рок допрва треба да одговори на извинувањето на Смит.

Претходна Smart #1 Brabus изгледа суптилно и „крие“ 422 КС
Следна Nissan Skyline GT-R замислен за модерно време

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!