Крис Рок ја одби улогата на водител на Оскарите во 2023 година

Крис Рок за време на неговиот стенд-ап настап откри дека повторно му била понудена улогата на водител на Оскарите, но ја одбил.

Комичарот доби шлаканица од Вил Смит на годинешната церемонија откако се пошегува на сметка на алопецијата на неговата сопруга Џејда Пинкет Смит.

Крис кажа на публиката дека враќањето на церемонијата на доделување на наградите би било како да ја замолите Никол Браун Симпсон „да се врати во ресторанот“ мислејќи на настаните што доведоа до нејзината смрт и последователното судење за убиството на О.Џ. Симпсон.

Рок исто така изјавил дека од него било побарано да се појави во реклама за Супер Боул, што тој исто така одбил.

Додека популарноста на Рок се чини дека порасна по инцидентот во март, таа на Смит е во „нагло опаѓање“, според Q Scores – популарна мерка за шоу бизнис за мерење на привлечноста на изведувачот до потрошувачите.

Смит се извини за своите постапки и поднесе оставка од Академијата за филмски уметности и науки во неделата по Оскарите. Актерот беше релативно тивок до јули, кога објави видео на YouTube во кое им се извинува на Рок и неговото семејство.

Рок допрва треба да одговори на извинувањето на Смит.

Претходна Smart #1 Brabus изгледа суптилно и „крие“ 422 КС
Следна Nissan Skyline GT-R замислен за модерно време

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!