Кристијано Роналдо е мистериозниот сопственик на моментално најскапиот автомобил на светот

Бугати го претстави својот уникатен модел La Voiture Noire пред околу два месеци, а купувачот се држеше во тајност сè до сега. Мистериозниот купувач на моментално најскапиот автомобил на светот е Кристијано Роналдо, кој за овој модел одвои дури 16,5 милиони евра.

Славниот фудбалер, освен по фудбалот, познат е и по својата колекција на автомобили, на која ќе ѝ се придружи и La Voiture Noire.

Станува збор за автомобил кој е модерна интерпретација на моделот Type 57 SC Atlantic, а она што го прави овој автомобил ексклузивен е тоа што е произведен само еден примерок.

Каросеријата е карбонска, а го придвижува мотор 8L quad turbo W16 кој испорачува дури 1500 ks и 1600 Nm.

https://youtu.be/Nz-UuRTw4G0
Претходна Во кое доба од животот жените доживуваат најмногу оргазми
Следна Можен ли е опстанок на бракот без секс?

Награден напис

Новата мега јахта на Џеф Безос снимена на отворено море чини 500 милиони долари

Новата мега јахта на Џеф Безос е снимена на отворено и чини неверојатни 500 милиони …

Русин уништил Lamborghini Urus за да промовира енергетски пијалок

Јутјубер по име Михаил Литвин снимил како крши Lamborghini Urus вреден повеќе од 250.000 евра …

Don`t copy text!