Кристијано осуден на 2 години затвор

Од шпанските власти Роналдо беше осуден на две години затвор поради затајување на данок во периодот кога играше за Реал Мадрид.

Сепак законодавсството на Шпанија овозможува доколку казната е помала од 24 месеци може да се замени со плаќање. Казната на Роналдо му е заменета со износ од 19 милиони евра.

Португалецот се договори за износот откако неколку понуди претходно беа одбиени.

Роналдо е обвинет за криење на даноци за неговите имиџ права помеѓу 2011 и 2014 година, во износ од 14,7 милиони евра.

Мораше да се изјасни за виновен за да избегне ефективна затворска казна.

Португалецот ќе го гледаме и понатаму на фудбалските терени.

Претходна На Долни Сарај ќе ги свират безвременските хитови на „Пинк Флојд“
Следна Италијанскиот произведувач на слатки Ferrero ја понуди најслатката работа на светот

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!