Кристијано осуден на 2 години затвор

Од шпанските власти Роналдо беше осуден на две години затвор поради затајување на данок во периодот кога играше за Реал Мадрид.

Сепак законодавсството на Шпанија овозможува доколку казната е помала од 24 месеци може да се замени со плаќање. Казната на Роналдо му е заменета со износ од 19 милиони евра.

Португалецот се договори за износот откако неколку понуди претходно беа одбиени.

Роналдо е обвинет за криење на даноци за неговите имиџ права помеѓу 2011 и 2014 година, во износ од 14,7 милиони евра.

Мораше да се изјасни за виновен за да избегне ефективна затворска казна.

Португалецот ќе го гледаме и понатаму на фудбалските терени.

Претходна На Долни Сарај ќе ги свират безвременските хитови на „Пинк Флојд“
Следна Италијанскиот произведувач на слатки Ferrero ја понуди најслатката работа на светот

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!