Крим е има хотел со внатрешен дизајн како вселенски брод

Несекојдневен хотел со внатрешен дизајн како вселенски брод функционира во градот Алушта, на Крим. Хотелот е дел од комплекс кој има музеј и забавен парк.
Хотелот е наречен “The Guardian of the Empire” им нуди на посетителите единствена можност да поминат некое време во специјални “вселенски” кабини опремени со мини-бар и ТВ. Фановите на научна фантастика можат да пробаат протеински таблети и специјални кациги.

“Ова е неверојатен објект. Можете да уживате во прекрасна атмосфера, да заборавите на секојдневните проблеми и да доживеете убави моменти и позитивна енергија”, изјави еден од посетителите на хотелот.

Гостите можат да пробаат и интергалактички свет инспириран од франшизата на Star Wars, да ги пробаат 3Д симулаторите на летање во вселената, да се забавуваат со ласерските топови, дури и да пробаат “вистинска” вселенска храна.
Хотелскиот музеј е посветен на историјата на истражувањето на вселената, а експонатите се поврзани со вистински луѓе како Јуриј Гагарин и измислени ликови како Дарт Вејдер.Претходна Спиењето на грб e здраво за телото – прочитајте како да ви стане навика
Следна Зошто да се опкружите со повеќе книги отколку што некогаш ќе имате време да прочитате

Награден напис

Повеќе од три милијарди Андроид уреди се активни ширум светот

Во моментов има повеќе од три милијарди активни уреди кои користат оперативен систем Андроид ширум …

Subaru Impreza S10 WRC управувана од Петер Солберг оди на аукција

Богатите љубители на автомобили, а особено љубителите на релито, сега имаат одлична можност да поседуваат …

Забрането е копирање на текст!