Која е врската помеѓу домашните обврски и сексот

Неодамнешно истражување вели дека ако вие и вашиот партнер сакате добар секс, тогаш прво треба да се концентрирате на домашните обврски.

Иако звучи чудно, сепак велат дека е вистинито.

Во многу врски е нормално обврските во домот да се делат подеднакво меѓу двата партнери. Очигледно дека таа поделба функционира добро и се исплатува. Не од причина дека нема да се карате, туку затоа што од тоа може да профитира вашиот сексуален живот.

Од Универзитетот во Алберта испитале 1383 парови за тоа како ги распределиле домашните обврски и воедно го испитувале и нивниот сексуален живот. Резултатите покажале дека паровите што ги распределиле обврските рамноправно имале почест и позадоволителен сексуален живот.

Затоа не одете на бајачки, туку распределете ги домашните активности и соберете ги плодовите од тоа. Имајте возбудлив сексуален живот.

Претходна Hummer H1 – ѕвер за сите прилики
Следна Куќа што лебди за заштита од земјотреси – новиот изум на јапонците

Награден напис

Еве зошто Грците ги бојат своите куќи бело и сино

Карактеристичните куќи во бела и сина боја се белег на грчките дестинации како Миконос и …

Работник ја тужи фирмата затоа што премногу се напил на тим билдинг

Британската компанија PWC е тужена од вработен поради повреда што ја добил на настан организиран …

Забрането е копирање на текст!