Костим за капење од изолир лента кој повеќе открива отколку што сокрива

Модниот бренд Black tape project, минатата година претстави костим за капење од изолир лента. Според медиумите, овој костим за капење би можел да биде хит оваа година.

Основачот на брендот Joe Alvarez, минатата година беше во центарот на збиднувањата кога неговите костими за капење изработени од изолир лента се појавија на пистата на Miami Swim Week.

Оваа година брендот стартуваше нова линија на костими за капење преку Инстаграм. Модели како Priscilla Huggins и Alexis Michaud ги носеа костимите за капење.

Според коментарите, мислењето на фановите е поделено – од комплетно неприфаќање до восхитеност од тоа како изгледаат.

Својата инспирација за овој тренд, Joe Alvarez ја добил уште од времето кога пред десет години работел како фотограф. На една од фотосесиите еден од моделите побарал од него да користи лепливи ленти при фотографирањето. Бил збунет, но сепак решил да ја послуша и да направи фотосесија користејќи лента како облека. Едноставно ја обмотал манекенката со црна лента.

Сесијата била интересна и успешна, и му станала инспирација за сегашниот тренд.

Погледнете ги сликите и видеото од Miami Swim Week 2018.

https://youtu.be/_Erh9lR4xIk
Претходна Уличниот ѕвер на Volkswagen со ознака Wimmer Polo R WRC
Следна Кристијано Роналдо со хет-трик против Атлетико

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!