Конечно, добри совети за тоа како да добиете супер цврста ерекција

Една студија објавена во американскиот журнал за медицина покажа дека добри 15 проценти од мажите барем повремено имаат потешкотии во ерекцијата во најдобрите години од животот.

Пенисот е најтемпераментниот дел од машкото тело или со други зборови, тој ја спроведува својата политика. Кога сакате да биде исправено и цврсто за време на сексуална активност, одеднаш попушта. Кога конечно ќе ја постигнете посакуваната силна ерекција, тој ејакулира премногу брзо. Лошо реагира на алкохол, и често станува голем и многу забележлив во најнесоодветни ситуации. Студија објавена во американскиот журнал за медицина открива дека добри 15 проценти од мажите тешко можат да дојдат до ерекција барем повремено, дури и во нивните најдобри години и дека само 20 проценти од мажите на возраст од 40 до 59 години скоро секогаш можат да постигнат здрава ерекција.

Со други зборови, на многумина им е потребен добар совет за ерекција, без разлика колку сите се преправаат дека не е. Иако веројатно никогаш нема да можете со 100% сигурност да предвидите како ќе се однесува вашиот пенис во одреден момент, има неколку чекори што можете да ги преземете за да не успеете кога ви е најпотребно.

Пробајте прстен за пенис

Дали знаевте дека прстенот за пенисот може да ви помогне да ја одржувате ерекцијата? Тоа помага да се задржи крвта во телото на пенисот, каде што е потребно за ерекцијата да трае, а исто така спречува форма на еректилна дисфункција во која крвта влегува во пенисот, но тешко е да се остане таму. Постојат повеќе видови прстени на пенисот, но сите тие се подеднакво ефикасни во одржувањето на ерекцијата. Не само што ќе биде поцврст, туку и оргазмот ќе биде поинтензивен. Овој трик е едноставно возбудлив.

Кегелв вежбите не се наменети само за жени

Мускулите на карличното дно играат многу важна улога во сексуалната активност бидејќи нивната контракција помага да се создаде зголемен притисок во пенисот и поголема вкочанетост на самиот пенис. Така, Кегеловите вежби (затегнување и релаксирање на мускулите на карлицата) можат да им помогнат на мажите да постигнат посилна ерекција.

Внимавајте што јадете

Според истражувањето, храната што не е добра за срцето не е добра ниту за пенисот, што има смисла бидејќи и двата органи зависат од протокот на крв. Медитеранската диета – која вклучува овошје, зеленчук, цели зрна, здрави масти и црвено вино – е најдобриот почеток за добра ерекција. На крајот на краиштата, поврзаноста помеѓу медитеранската исхрана и подобрувањето на сексуалната функција е исто така научно докажана.

Одете во теретана

Протокот на крв е клучен за здрава ерекција и ништо не промовира добар проток на крв како аеробни вежби. Покрај тоа што ве одржува во добра форма, салата ќе ви помогне и да постигнете и одржувате добра ерекција. Исто така се препорачува трчање, но избегнувајте возење велосипед бидејќи премногу време поминато на велосипед може да доведе до развој на еректилна дисфункција.

Ослободете се од цигарите

Студија спроведена на Универзитетот во Кентаки покажа дека пушачите го оценувале својот сексуален живот во просек 5 на скала од 1 до 10, додека непушачите го оценувале просечно 9. Постојат студии кои докажаа дека пушењето влијае на интензитетот на ерекцијата. Освен што ги оштетува крвните садови, пушењето може да го оштети и ткивото на пенисот и да го направи помалку еластично.

Кафето е добредојдено

За разлика од цигарите, кафето може да ви помогне да постигнете подобра ерекција. Студија спроведена на Универзитетот во Тексас покажа дека мажите кои консумираат просечно од 2 до 3 шолји кафе дневно имаат помала веројатност да страдаат од еректилна дисфункција во споредба со мажите кои консумираат пијалоци без кофеин.

Биди верен

Многу е вообичаено мажите кои се впуштаат во афера да престанат да имаат здрава ерекција. Ова е толку вообичаено што лекарите честопати ги прашуваат пациентите со еректилна дисфункција дали имаат вонбрачна афера. Имено, чувството на каење предизвикува вознемиреност, а тоа ја убива ерекцијата.

Проверете го нивото на тестостерон

Ниските нивоа на тестостерон влијаат на либидото и го отежнуваат постигнувањето на сексуална возбуда, а со тоа се постигнува и ерекција. Проверете го нивото на тестостерон затоа што, ако е ниско, вашиот лекар може да помогне да се врати на нормалното ниво за да се реши проблемот со ерекцијата.

Претходна Ford Focus RS RX се продаде за 200.000 долари
Следна Сè уште ги копирате овие работи од порно филмови? Нашиот совет е – веднаш престанете

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!