Колку трае сексот кај паровите што добиле дете?

Паровите кои добиле бебе и притоа балансираат со тековните дневни обврски, не можат баш да се пофалат со секс што трае.

Според истражувањето спроведено на 1776 родители, просечниот секс на родители е 2 минути и 15 секунди.

Еден од дванаесет парови велат дека имаат толку малку време за себе што сексот им се сведува на помалку од минута. Дваесет и седум проценти од паровите велат дека не губат време за соблекување за да имаат повеќе време за себе и за секс, а 27% од паровите велат дека користат секс играчки за да го забрзаат сексот и оргазмот.

Дури 71% од паровите велат дека имаат брз секс за да ја зачуваат страста во нивната врска. Три четвртини од паровите признале дека имаат секс многу поретко откако им се родило детето.

Третина од испитаниците велат дека ја ловат секоја можност за да бидат интимни со партнерот и сметаат дека не е важно колку трае сексот сè додека уживаат во него.

Еден од осум татковци велат дека на своите сопруги им праќаат еротски фотографии, и дека 35% од нив сакаат и сопругите да им возвратат со такви фотографии.

Претходна Aston Martin го претстави својот прв мотоцикл
Следна Cybertruck е новото чудо на Тесла и Илон Маск

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!