Клоп со уникатна порака за навивачите на Ливерпул

Јирген Клоп е бесмртен оваа сезона во очите на навивачите на Ливерпул, откако германскиот стручњак синоќа го крена трофејот наменет за англискиот шампион по 30 години.
Свечената церемонија се одржа на празниот „Енфилд“, што секако ги растажи играчите, но и самиот Клоп.

Откако тие беа официјално крунисани како кралеви на Премиер лигата, фудбалерите дадоа изјави, но најинтересното го даде Клоп.

Тој испрати порака до фановите да се подготват за голема забава кога условите ќе го овозможат тоа.

“Што можам да кажам? Не гледате дека ова го правиме за вас, што друго да ти кажам? Пред пет години побарав од оние кои се сомневаа, да веруваат во тимот. Поради вас го постигнавме ова и сите треба да славиме. Сега пијте што сакате. “Но, подгответе се за забавата. Не знам кога ќе биде, но ќе биде кога ќе исчезне оваа срамота од вирус. Сите заедно ќе славиме. Бидете подготвени и ви благодарам на сите”, рече Клоп.

Награден напис

Играчите на Pokemon Go за 4 години потрошиле скоро 4 милијарди долари

Четири години откако играта Покемон Го го освои светот, се лиферуваат информации дека играчите потрошиле …

Елон Маск вети комплетно автономно возило до крајот на 2020 година

Елон Муск, сопственик на „Тесла“, изјави дека овој производител на електрични автомобили ќе произведе целосно …

Don`t copy text!