Клоп со уникатна порака за навивачите на Ливерпул

Јирген Клоп е бесмртен оваа сезона во очите на навивачите на Ливерпул, откако германскиот стручњак синоќа го крена трофејот наменет за англискиот шампион по 30 години.
Свечената церемонија се одржа на празниот „Енфилд“, што секако ги растажи играчите, но и самиот Клоп.

Откако тие беа официјално крунисани како кралеви на Премиер лигата, фудбалерите дадоа изјави, но најинтересното го даде Клоп.

Тој испрати порака до фановите да се подготват за голема забава кога условите ќе го овозможат тоа.

“Што можам да кажам? Не гледате дека ова го правиме за вас, што друго да ти кажам? Пред пет години побарав од оние кои се сомневаа, да веруваат во тимот. Поради вас го постигнавме ова и сите треба да славиме. Сега пијте што сакате. “Но, подгответе се за забавата. Не знам кога ќе биде, но ќе биде кога ќе исчезне оваа срамота од вирус. Сите заедно ќе славиме. Бидете подготвени и ви благодарам на сите”, рече Клоп.

Претходна Ристо Вуков Рико викендов ќе ја вози првата трка на патеката Муџело во рамките на Порше Карера Купот Италија 2020
Следна Пожеа Рејсинг си поигра со Мекларен 570S

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!