Ким Кардашијан е најопасна за пребарување на интернет

Компанијата за интернет безбедност McAfee, спроведе истражување за најопасните ѕвезди за пребарување на интернет, пребарување кое може да го зарази вашиот компјутер со компјутерски вируси.
На врв на листата во Обединетото Кралство е Ким Кардашијан. Најпознатата реалити ѕвезда секојдневно ја пребаруваат милион луѓе. Ким Кардашијан на Инстаграм има 118 милиони следбеници, додека на Твитер 58 милиони.
Второто место на листата го има Наоми Кемпбел, а ја следат Кортни Кардашијан, Адел и британската водителка Каролина Флак. Исто така на листата се и Бритни Спирс и Ема Робертс.
На врвот на американската листа е актерката Руби Роуз.
Раџ Самани од компанијата McAfee предупредува дека живееме во брз свет, кој е под големо влијание на поп културата и социјалните медиуми.

“Многу е важно корисниците да размислат пред да кликнат на некој линк и да бидат сигурни во дигиталниот свет, да ги заштитат своите уреди, но и својата приватност”, предупреди Самани.

Претходна Мурињо: сетете се на минатата сезона, мислам дека беше фантастична
Следна Ferrari 488 Pista Spider – магнет за посетителите на Саемот на автомобили во Париз

Награден напис

Huawei nova 10 и nova 10 Pro пристигнуваат на европскиот пазар

Huawei во јули на кинескиот пазар ги лансираше мобилните телефони nova 10 и nova 10 …

Sony го претстави Xperia 5 IV

Компанијата Sony официјално го претстави новиот паметен телефон наречен Xperia 5 IV. По изглед, новиот …

Забрането е копирање на текст!