Кевин Дурант стана слободен “стрелец”

Кевин Дурант, eден од најдобрите играчи во НБА лигата реши да не го прифати договорот за продолжување во следната сезона со Голден Стејт Вориорс.

Како што пренесуваат американските медиуми, Дурент одбил „Player option“ клаузула во договорот, се откажал од 31.5 милиони долари и ќе стане неограничен и слободен играч.

Оваа информација можеби и не е толку изненадувачка со оглед на тоа дека и претходно се најавуваше дека Дурент може да го направи ова.

Неговиот агент според информацијата на ЕСПН, се наоѓа во Њујорк, каде има одврзани раце да одлучува за иднината на овој одличен кошаркар, најизгледни шанси за негов трансфер ова лето има во Њујорк Никс, Бруклин или евентуално ЛА Клиперс.

Да потсетиме, Дурент во 5 меч од финалето на НБА лигата, против Торонто, доживеа повреда на ахиловата тетива, поради која мораше да ја пропушти серијата до крајот.

Претходна “Светлосна” реакција
Следна Теренски возила за кои е тешко да се поверува дека постојат

Награден напис

Мундијалот заврши за дефанзивецот на Баерн

Лукас Ернандез го заврши настапот на Светското првенство во Катар, откако се здоби со повреда …

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Don`t copy text!