Кание Вест го објави своето прво видео обраќање како дел од претседателската кампања

Раперот и претседателски кандидат на Соединетите Американски Држави (САД) Кание Вест го објави првata objavaс за неговата претседателска кампања, само 22 дена пред изборите.


Вест во понеделникот објави видео кое трае нешто повеќе од една минута, во кое објаснува како Американците треба да се фокусираат на зајакнување на нивната религија и вера. На тој начин, вели тој, ќе се зајакне и подобри својата земја.

“Америка. Која е нејзината судбина? Што е најдобро за нашата нација? Нашиот народ? Правда? Треба да размислиме за сето ова заедно – како луѓе. Да размислиме за нашата иднина, да го исполниме нашиот сон, треба да имаме визија. Сакаме луѓето да ја оживеат посветеноста на нашата нација кон верата “, рече тој, меѓу другото.

Додека држеше говор, Вест застана пред екранот што емитуваше мавтајќи со црно-бело американско знаме и емитуваше снимки од разни семејства, вклучително и фотографии од семејството на Вест.

Тој продолжува да објасни како луѓето мораат да работат едни со други и да не се откажуваат од вербата во Бога, да ги прават вистинските работи и да се свртат кон семејството.

Говорот завршува со поканување на луѓето да гласаат за него: „Јас сум Кание Вест и ја одобрувам оваа порака“.

Претходна Интер тргнува во лов на Агуера, Аргентинецот го напушта Сити како слободен играч
Следна Три децении на Mr. Bean

Награден напис

Навики на мажите кои не се привлечни за жените

Лагите никогаш немаат оправдување, ниту пак има „мали безопасни лаги“. Жените не сакаат да имаат …

Black Eyed Peas, Nicky Jam, Tyga – Vida loca

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

Забрането е копирање на текст!