Каков секс најмногу сакаат мажите над 40 години, а во што уживаат помладите?

Според истражувањето спроведено од страна на веб-страницата LeAffair, сексуалните желби на мажите постари од 40 години и оние кои се помлади значително се разликуваат. Што ги возбудува средовечните луѓе?

Нежно, романтика во кревет
Верувале или не: мажите на возраст над 40 години најмногу сакаат романтика во кревет. Имено, бакнувањето и нежниот, лесен, секс со галење се на прво и второ место на нивните желби.

На листата следи „нормален секс“ (што и да значи тоа), потоа секс со жени во секси долна облека и високи потпетици, игри и тројки.

Фотографирање или снимање за време на секс воопшто не им паѓа на памет.

А помладите момци?
Мажите во дваесеттите и делумно во 30-тите, барем според оваа анкета, се поподготвени за експериментирање. Секси фотографии и видеа? Тоа е одлично за нив. Сексот со повеќе од една личност е во првите пет желби во кревет, пренесуваат медиумите.

Истражувањата покажуваат дека мажите се сексуално најактивни и најмоќни на возраст од 20 до 30 години – сепак, тогаш тие се уште повеќе се фокусирани на квантитетот, а не на квалитетот во креветот. Во средината на четириесеттите години најмногу се менува квалитетот на сексот.

Потврдено е дека од 45 години мажите, но и жените имаат помалку секс, но сексот тогаш станува значително подобар.

Претходна Нередовниот секс кај мажите може да создаде сериозни проблеми
Следна Колкави гради сакаат богатите, а колкави сиромашните мажи

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!