Италијанската полиција експресно достави бубрег со Ламборџини, Хуракан помина 489 км за два часа

Италијанската државна полиција испорача бубрег за трансплантација со употреба на Ламборџини Хуракан.

Транспортот на органот беше извршен на 5 ноември, а патот помеѓу Рим и Падова, кој вообичаено трае од пет до шест часа и изнесува 489 км, за околу два часа беше поминат со Ламборџини Хуракан. Просечната брзина на Хураканите беше 233 км на час.

Полицијата го купи суперавтомобилот во 2017 година и тој е наменет за слични задачи. Тој е опремен со систем за ладење во багажникот, како и дефибрилатор.

Кога не се користи за превоз на органи и слични задачи, Хуракан делува како стандардно патролно возило. Тој е опремен со трепкачи, полициски компјутер и друга опрема за запирање.

Претходна Порше и Пума дизајнираа обувки инспирирани од моделот 911 Turbo
Следна Фолксваген Тајрон пристигнува во Европа

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!