Испадите на Мурињо немаат граници

Жосе Мурињо е човек кој има многу експлозивен карактер. Често се бунтува, бурно реагира и луѓето го прифаќаат како таков. Но, на вчерашниот натпревар од петтото коло на Лигата на шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и Јанг Бојс на Олд Трафорд, по завршувањето на натпреварот и постигнатиот победнички гол на Црвените ѓаволи во последните минути од судиското надополнување, се надмина самиот себе.

Во еден момент Португалецот ги дофати шишињата со вода за фудбалерите што се наоѓаат покрај теренот и ги расфрла на сите страни.

Ова е врв дури и за него.

Погледнете го видеото.

https://youtu.be/rORDSWPyRf4

Претходна BMW M2 Competition со 550 коњски сили
Следна Забавниот парк Дизниленд во Париз до 2030 година двојно ќе се зголеми

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!