Интер тргнува во лов на Агуера, Аргентинецот го напушта Сити како слободен играч

Интер ќе се обиде да го донесе Серхио Агуеро следната година, пренесува италијанскиот Калчомеркато.

Челниците на Нероазурите се свесни дека нема да можат да го задржат Лаутар Мартинез следната сезона, а веќе направија список на играчи кои би можеле да го заменат.

На прво место е неговиот сонародник Агуеро кој на крајот од оваа сезона ќе стане слободен играч.

Агуеро, кој влезе во десеттата сезона со Манчестер Сити, најверојатно ќе го напушти „Етихад“ затоа што Ерлинг Халанд треба да ги засили „граѓаните“ и Интер сака да го искористи тоа.

Интер може да му понуди двегодишен или тригодишен договор на Агуеро со плата од осум милиони евра по сезона.

Претходна Склекови без болка
Следна Кание Вест го објави своето прво видео обраќање како дел од претседателската кампања

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!