Интер го сруши рекордот во продажба на билети

На својот официјален профил, челниците на Интер од Милано објавија дека од продажбата на билети за натпреварот против Барселона постигнале приход од 5,8 милиони евра, што е своевиден рекорд.

Денес Интер ја пречекува Барселона на Џузепе Меаца во 21 часот, а навивачите на Нероазурите за кратко време ги разграбаа билетите.

Интер го има второто место во групата Б и со победа над Барселона ќе направи голем чекор до пласман во нокаут фазата од Лигата на шампиони.

 

Претходна Британец помина 5 месеци в море и преплива скоро 3000 километри околу Велика Британија
Следна Роналдињо остана без пасош

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!