Инстаграм овозможи да пребарувате објави по клучни зборови

Инстаграм им нуди на своите корисници нова опција.

Тоа е поцврста алатка за пребарување достапна за корисниците во САД, Велика Британија, Канада, Ирска и некои други земји, што ви овозможува да пребарувате објави со клучни зборови.

Претходно, пребарувањата ги ограничуваа корисниците на наоѓање содржина преку хаштагови и профили. За оние кои сакаат да добијат повеќе следбеници, оваа промена ќе им се најде бидејќи нема да треба да обрнуваат посебно внимание на хаштаговите под објавите.

Новиот алгоритам зема предвид неколку фактори, вклучително и времето кога некој ја споделил објавата, неговиот опис и фотографија или видео во објавата. Исто така, машинското учење се користи за доставување релевантни содржини со највисок квалитет.

Претходна Твитер лансира нови функции: Твитови кои исчезнуваат по 24 часа
Следна TOP GUN ANTHEM – Guitar Solo

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!