Илјадници крокодили снимени на плажа во Бразил

Снимката од Бразил на која се гледа плажа преплавена од илјадници крокодили, вознемири многумина.

Видеото на Твитер го сподели познатиот радио водител Кен Рутковски.

„Во Бразил има наезда на крокодили. Стотици, па и илјадници од нив поплавија една од плажите, а локалното население е во паника“, напиша тој.

Видеото шокираше некои корисници на Твитер.

„Што се случува?“, „Дали е ова нормално“, „Можеби климатските промени влијаеле на ова“, пишуваат некои.

Познавачите на однесувањето на крокодилите велат дека тоа е сосема нормално.

„Ова не е крајбрежна плажа, туку плажа во мочуриштата Пантанал, која е дом на 10 милиони кајмани“, објасни еден корисник под видеото, додавајќи дека крокодилите всушност се во нивната природна средина, односно не влегле. човечка територија.

„Ова не е инвазија, нема потреба од паника“, рече друг корисник на Твитер за да ја смири јавноста.

Претходна Прогласен најдобриот играч на Евробаскетот и идеалната петорка на турнирот
Следна Volvo Trucks започнува сериско производство на електрични камиони

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!