Ибрахимовиќ купува спектакуларна јахта вредна 20 милиони евра

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше забележан во бродоградилиштето Бенети во Ливорно, каде, според италијанските медиуми, разгледувал јахта што ќе ја купи за 20 милиони евра.

Јахтата „Ребека“ е долга 40 метри со три палуби, и нуди одличен поглед. Има базен, теретана, скара со џакузи, како и пет кабини за спиење, а објавените фотографии го потврдуваат целиот нејзин сјај.

Јахтата се изнајмува на неделно ниво и чини меѓу 190 000 и 225 000 евра, но Швеѓанецот е подготвен да купи трајно и се очекува наскоро да ја официјализира продажбата.

Во последно време, купувањето луксузни јахти беше многу интензивно кај познатите спортисти, а се чини дека дојде ред и за Ибрахимовиќ.

Претходна Brabus со креација на новата S класа на Mercedes
Следна Фејсбук ја постигна својата цел. Користи целосно обновливата енергија

Награден напис

Болдвин и Мадсен потпишаа, а со Моника Белучи преговара за учество во продолжението на „Јужен ветер“

Вилијам Болдвин ќе глуми во втората сезона на серијата „Јужен ветер“, а преговорите со Моника …

Хенеси го испорача првиот Venom F5, и тврдат дека достигнува 500 km/h

Четири години по премиерата на концептниот модел, тексашката компанија Hennessey го испорача првиот примерок од …

Забрането е копирање на текст!