Ибрахимовиќ го продолжи натпреварот и во соблекувалните

Натпреварот на американската фудбалска лига (MLS) помеѓу LA Galaxy и Real Salt Lake го одбележа и “трето полувреме”.

Имено, по натпреварот Златан Ибрахимовиќ, играчот на LA Galaxy, влета во соблекувалната на Real Salt Lake со намера, како што вели, да се извини поради неспортското однесување што го покажал кон противничкиот играч Недум Онуоха.

“Дојде да се извини поради неговото неспортско однесување, кое го приреди во шеесеттата минута кога почна да ми кажува како ќе ми прави секакви работи, како ќе ме повреди… и тој себеси се нарекува заштитно лице на MLS ? Тоа не смее да се прави на теренот и не сакам да го прифатам неговото извинување”, изјави Недум Онуоха.

Претходна Фолксваген се подготвува за рушење на рекордот на Nurburgring Nordschleife со Електричниот ID. R
Следна Кинезите се претставија со уште едно технолошко чудо

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!