Ибрахимовиќ го продолжи натпреварот и во соблекувалните

Натпреварот на американската фудбалска лига (MLS) помеѓу LA Galaxy и Real Salt Lake го одбележа и “трето полувреме”.

Имено, по натпреварот Златан Ибрахимовиќ, играчот на LA Galaxy, влета во соблекувалната на Real Salt Lake со намера, како што вели, да се извини поради неспортското однесување што го покажал кон противничкиот играч Недум Онуоха.

“Дојде да се извини поради неговото неспортско однесување, кое го приреди во шеесеттата минута кога почна да ми кажува како ќе ми прави секакви работи, како ќе ме повреди… и тој себеси се нарекува заштитно лице на MLS ? Тоа не смее да се прави на теренот и не сакам да го прифатам неговото извинување”, изјави Недум Онуоха.

Награден напис

Хуманоста на Новак Ѓоковиќ повторно во преден план

Новак Ѓоковиќ покрена нова иницијатива за да им помогне на тенисерите најпогодени од паузата поради …

Кинезите како да не се во криза и започнуват со изградба на најголемиот фудбаслки стадион

Пандемијата на корона вирусот ја потресе Кина, но една од најсилните економии во светот закрепнува …

Don`t copy text!