Зошто не се препорачува секс во вода

Помислата да водите љубов во вода додека сте на одмор е многу привлечна и возбудлива, но сексот во вода знае да доведе до многу несакани ситуации.

  • Недостаток на лубрикант. Влажноста на водата не е лубрикантот што ни е потребен за секс без проблеми. Водата ќе го измие природниот лубрикант што жената го лачи во момент на возбуда и за време на сексот. Со тоа, сексот ќе стане можеби и болен и непријатен.
  • Опасност од бактерии. Покрај неправилното подмачкување, бактериите се уште еднa од причините зошто би требало да избегнувате секс во вода. Секоја вода било да е во базен, езеро, море, е исполнета со бактерии кои можат многу лошо да влијаат на половите органи и воопшто на организмот. Вагината е посебно плодно тло за развој и размножување на бактериите што може да се добијат за време на сексот во вода.
  • Штетноста на производите за бањање и туширање. Ако сте се решиле да имате секс во када или под туш, тоа не би требало да го правите додека сте со сапуница или додека го имате нанесено средството за туширање. Ако некое од овие средства дојде во допир со вагината, нејзината флора ќе се наруши и може да предизвика бактериска инфекција.
Претходна Тајландската авијација ја “бомбардирше” земјата со 900 000 семки од дрва
Следна Ауди RS 6 Avant фамилијарниот тркач од четвртата генерација

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!