Зошто не би требало да се туширате пред секс

Иако најмногу сакате пред секс да се истуширате за да мирисате свежо, сепак, би можеле да размислите таа навика да ја смените и да имате секс со партнерот без претходно туширање.

Интензивното туширање пред секс има свој недостаток – партнерот не може да ве намириса.

Во овој случај не мислиме на тоа дека партнерот не ве сака туширани, туку поради средствата за хигиена не може да го помириса вашиот природен, личен мирис. Таквиот мирис при сексот е многу важен.

Мешавината од вагиналниот секрет, ејакулатот и потта, ја зголемува веројатноста за оргазам. Затоа, за поинтензивен оргазам туширајте се после сексот, не и пред него.

Претходна Larisa Fraser
Следна Најдобрите години од животот

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!