Златан Ибрахимовиќ глуми во продолжението на „Астерикс и Обеликс“

Златан Ибрахимовиќ ќе го има своето актерско деби во продолжението на филмскиот серијал „Астерикс и Обеликс“, а денеска и официјално беше претставен краток тизер.

„Астерикс и Обеликс: Средното Кралство“ е претстојната француска авантуристичка комедија во режија на Гијом Кане, кој исто така го игра Астерикс.

Филмот, со Жил Лелуш во улогата на Обеликс, ги гледа иконските херои за прв пат да патуваат во Кина. Оригиналната приказна е заснована на сценарио на Филип Мехелен и Жулиен Ерве.

Како што објави Дедлајн оваа пролет, во овој филм е избран легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој ќе го толкува ликот по име Антивирус.

Покрај Ибрахимовиќ и гореспоменатото дуо, во филмот се појавуваат и Винсент Касел како Цезар, Марион Котијар како Клеопатра и Џонатан Коен како Финалтезис.

Ова е првиот филм за познати херои кој не е заснован на ниту еден од стриповите на Астерикс, ниту пак го глуми Жерар Депардје како Обеликс.

Снимањето првично беше планирано да се одржи во 2020 година во Кина, но беше одложено една година и се пресели во Франција поради пандемијата на коронавирус. Издавањето е закажано за 1 февруари 2023 година.

Претходна Духот на легендарниот 2CV е сè уште жив
Следна Што вели Ѓоковиќ за крајот на неговата кариера?

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!