Звучи привлечно и романтично, но ова го прави сексот на плажа многу лоша идеја

Иако звучи многу привлечно и романтично, природата не работи за вас кога станува збор за интимна акција за двајца. Освен што ќе ви пречат толку многу работи, ризикувате и да се заразите, пренесуваат медиумите од регионот.

Звучи многу романтично на прва мисла… море, плажа, песок, само вие двајца, но не е се така едноставно како што изгледа. Еве зошто сексот на плажа може да се претвори во ноќна мора.

  1. Песокот се вовлекува секаде

Песочните плажи изгледаат како од бајка, но не се идеални места за секс. Ситните зрнца песок ќе навлезат буквално насекаде, а доколку се залепат за вашето тело, ќе ви пречат за време на односот, можеби и ќе ве повредат. Нема ни да замислиме колку може да боли ако влезе во некој од отворите.

  1. Сексот треба да биде спонтан, но не е

За почеток, ќе мора да ставите нешто под себе бидејќи не можете да бидете на песок или чакал, а најмалку на карпи голи и во акција. Ќе мора да ставите крпа или ќебе, но додека се гушкате ќе мора да ставате и камења на рабовите за да го држите. Тогаш сфативте дека сте премногу изложени на погледите, па најдовте позатскриено место. Откако ќе го направите сето тоа, подготвени сте. Дали си? Или сте ја изгубиле желбата бидејќи очигледно е веќе многу планиран секс.

  1. Секс на јавно место

Колку и да е привлечно за некого, на многу луѓе всушност им е многу непријатно да бидат изложени на очите на јавноста во таков интимен чин. На крајот на краиштата, полицијата може да ве уапси за нарушување на јавниот ред и мир. И покрај тоа, многу е веројатно дека вашите голи газови ќе завршат на веб портали и весници. Навистина не сакаш мама и тато да те препознаат, нели?

  1. Никогаш не сте сами на плажа

Инсекти, ракови, догорчиња од цигари и скршени парчиња стакло се сеприсутни на плажата. Ноќта е посебна затоа што обично не можете да видите што се случува околу вас, а инсектите и раковите веројатно нема да ве пропуштат. Ако не сакате да скокате наоколу и во страв да испитате што ве каснало, попрво ќе ја преместите забавата во вашите сопствени четири ѕида.

  1. Не е добро за вашите интимни делови

Не е невообичаено да се добие инфекција на плажа, пишува Glamour. Меѓутоа, со вашето голо тело, вие сте изложени на можни повреди и на пенисот и на вагината.

Претходна Најновата креација на ABT на тема Audi RS3 е придвижувана од 500 „коњи“
Следна Најскапата плажа во Црна Гора

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!