За Alpine A110 R Fernando Alonso треба да се издвојат 148.000 евра

Неколку дена по премиерата на најбрзиот Алпинец, готово е и нумерички ограниченото издание „Fernando Alonso“ со кое француската автомобилска компанија потсетува на успесите на шпанскиот возач во Формула 1.

Alpine ќе го понуди A110 R Fernando Alonso во само 32 примероци, што значи дека во Диепе ќе се навраќаат на 32-те победи кои Шпанецот Фернандо Алонсо ги забележа досега во Формула 1, во која двапати зад себе ја освои титулата светски шампион. тркалото на автомобил Рено.

Фановите на Алонсо кои сакаат A110 R посветен на него треба да бидат подготвени да одвојат многу, бидејќи Alpine бара 148.000 евра за „хардкорот“ Купе со потпис на Алонсо, што е за 43.000 евра повеќе од стандардниот A110 R. Цената вклучува репликата на шлемовите на Алонсо.

Сите примероци ќе бидат во мат сината боја која го краси Формула 1 болидот на Алпина оваа сезона, а покрај табличката со серискиот број (00/32) и потписот на Алонсо на неколку места, штитникот за сонце на возачот е украсен и со шпанскиот возач. мотото: „Има повеќе патеки до врвот на планината“.

А Alpine A110 R Fernando Alonso го придвижува централно лоциран 1,8-литарски четирицилиндричен турбо бензински мотор кој развива 300 коњски сили и 340 Nm максимален вртежен момент, кој се дистрибуира на задната оска со 7-брзински автоматски менувач со две спојки. . Понатаму спуштен и полесен во споредба со верзијата A110 S, R(adical) од 0 до 100 km/h забрзува за 3,9 секунди и развива 285 km/h.

Претходна Животот како одраз на сексуалната активност
Следна Jaguar го претстави новото специјално издание на прекрасниот модел F-Type

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!