За човекот

Човекот трепка 415 милиони пати во текот на животот
Човекот во својот живот исфрла 40.000 литри урина
Човекот во својот живот пешачи 22.000 километри
Човекот води љубов околу 3 илјади пати во животот
Човекот во својот живот произведува 950 километри коса
Човекот во својот живот јаде 440 парчиња јајца

Човекот во својот живот јаде 160 килограми чоколадо
Човекот во животот пролева 65 литри солзи
Човекот поминува 12 години во животот зборувајќи
Човекот губи 11 години од животот со тоа што молчи пред телевизор
Човекот поминува 6 месеци на тоалет во својот живот
Човекот поминува 3 години во животот седејќи на маса и јаде
Човекот се заљубува само два пати во животот…

Претходна Со исхрана до убави мускули
Следна Прототипот LMDh на BMW ќе пристигне на Ле Ман во 2024 година

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!