За сите љубители на орален секс

Сексуалните терапевти измислија нова техника за орален секс која може да промени сè што сте знаеле за вашата омилена предигра.

Задоволството е основен аспект на безбеден и здрав сексуален живот, а оваа техника ќе ве доведе до некои нови сознанија за женското тело.

Во оралниот секс, кој вообичаено го практикуваме и гледаме во порно филмовите, партнерот е поставен меѓу нозете на партнерката. „Кивин методот“ се разликува по положбата на партнерот кој „дава“ орален секс.

Така, личноста која го задоволува партнерот е поставена вертикално, а не паралелно, па оралниот секс се случува над колковите на партнерот. Сексуалните терапевти забележуваат дека ова е стар метод кој долго време го учеле наречен „страничен кунилингус“, а порно индустријата го прослави овој метод нарекувајќи го „метод на киви за орален секс“.

Ние знаеме за овој метод со векови. Не можеме да објасниме зошто оралниот секс е сè уште табу, а тој е стар колку и самиот секс. Тоа е нешто што не можеме ни да го измериме. Не знаеме точно кој го измислил името „Кивин“, но драго ни е доколку на овој начин ќе се поттикне оваа сексуална практика, која позитивно влијае на психичката и физичката состојба на жените, објасни сексуалниот терапевт Марла Рене Стјуарт.

Како Кивин методот се разликува од редовниот орален секс?

Постојат три главни предности на овој метод.

Прво и основно, сексот со оваа техника вклучува стимулација на перинеумот. Тој дел од телото помеѓу вагината и аналниот отвор е наполнет со нервни завршетоци и најчесто се занемарува при класичен орален секс, а познато е дека оргазмот го прави побрз и поинтензивен.

Второ, Кивин метод дава подобар пристап до вулвата или надворешниот орган на женскиот репродуктивен систем. Класичниот метод на орален секс најчесто е насочен само кон клиторисот. Повеќето жени истакнаа дека понекогаш директната стимулација на клиторисот им прави непријатно. Страничниот орален секс, од друга страна, дава подобар пристап до усните усни и остатокот од женскиот орган.

Конечно, со страничен пристап, партнерот има подобар поглед и чувство за она што го прави. Не е „заробен“ меѓу женските нозе, па затоа има подобра контрола. Стјуарт истакнува дека истражувањата покажале дека сексот на киви стимулира многу побрзи и поинтензивни оргазми.

Зошто жените не доживуваат оргазам?

Стјуарт верува дека овој метод е еден од најефикасните за постигнување интензивен оргазам. Неодамнешните истражувања покажуваат дека речиси 30 отсто од жените не можат да доживеат оргазам.

Причините се најразлични, а најчести се незаинтересираноста на партнерот, недоволниот труд на партнерот, немањето страст и социјалната конструкција на сексуалноста, која налага дека е понормално мажот да бара сексуално задоволство.

Доследноста на оргазмот се поврзува со психолошкото задоволство и општиот квалитет на врските, вели истото истражување. Помеѓу 50 и 60 отсто од жените признаваат дека глумеле оргазам за да избегнат негативни чувства и да не го повредат партнерот.

Оргазмот не треба секогаш да биде крајната цел на сексот. Притисокот да доживеете оргазам (или да му дадете на вашиот партнер оргазам) може да доведе до сексуална анксиозност и може да ве спречи да уживате. Природно сум претпазлив за новите техники кои гарантираат интензивен и брз оргазам, но примерите што ги собрав досега покажуваат дека Кивин методот е секако еден од најдобрите методи досега, заклучи Стјуарт.

Сите индикации се дека методот на киви можеби е ревноста што сте ја пропуштиле, затоа не двоумете се да пробате нешто ново. Без разлика дали се успешни или не, новите игри под чаршафите се секогаш добра идеја за разгорување на страстите и доживување нови сексуални авантури.

Претходна Алонсо постави нов рекорд во Формула 1
Следна Најчести митови за физичката активност

Награден напис

Дознајте зошто комарците некого касаат, а некого заобиколуваат

Колку и да се трудиме да ги избегнуваме и колку да се користат разни препарати, …

Nissan Navara-R развива 1.000 КС

Двегодишниот проект на дрифтерот Стив Багси Биаџиони и тимот на SB Motorsports резултираше со моделот …

Забрането е копирање на текст!