Занимливости за светот и патувањата

 • Париз и Венеција се најромантичните градови на светот
 • Желбата за патување може да е генетски пренослива
 • Најдолгиот авионски лет трае 17 часа
 • Франција покрива највеќе временски зони
 • Канада има повеќе од 2 милиони езера
 • Русија е поголема од планетата Плутон
 • 99 % од Либија се покриени со пустина
 • Финска има скоро 180.000 острови
 • Во Сан Марино има повеќе автомобили отколку луѓе
 • Најстарото дрво се наоѓа во Иран и е старо 4000 години
 • Во Норвешка има град што се вика А
 • За една минута во светот се прават 64.651 селфи фотографии
 • Секоја паричка фрлена во фонтаната Треви во Рим се донира во добротворни цели
Претходна Најновото руско инженерско чудо
Следна Можно ли е Самсунг да ја откаже продажбата на својот Galaxy Fold

Награден напис

Порше и Пума дизајнираа обувки инспирирани од моделот 911 Turbo

Порше, во соработка со Пума, дизајнираше обувки инспирирани од легендарниот спортски автомобил.Станува збор за посебна …

Не сите видео игри се штетни, некои го подобруваат расположението на луѓето

Играњето видео игри може да биде добро за вашето ментално здравје, според истражувањето на Оксфорд. …

Забрането е копирање на текст!