Еротска масажа и фантазиите


Дали некогаш сте пробале еротска масажа? Прекрасна е, делува релаксирачки, ја буди сексуалната желба.

Не постојат големи трикови и магија. Сè што треба е да ги слушате желбите на вашиот партнер доколку масирате, или да си ги кажувате вашите желби и потреби доколку ве масираат.

 • Во никој случај не се прејадувајте пред масажата. Лесен оброк е сосема доволен. Еротската масажа треба да е благ увод во секс, а премногу храна може да е товар.
 • Идеалната температура за овој тип масажа е 25 степени Целзиусови. И двајцата ќе бидете голи и тешко дека ќе се запали искрата ако се смрзнувате. Ако температурата не е доволно висока, мускулите на партнерот нема да се опуштат, телото ќе биде напнато и нема да ужива во масирањето.
 • Направете атмосфера со пригушување на светлата и користење на перници. Пуштете нежна и релаксирачка музика. Запалете миризлива свеќа и сместете се удобно.
 • Користете природни масла за масажа. Масло од бадем ќе ја заврши работата.
 • Погрижете се да не го изгребете партнерот со прстени, алки или пак со нокти. Не сакате такво нешто да го прекине уживањето.
 • Контролирајте ја јачината на притисокот при масажата. Прилагодете ја масажата според темпото на дишење на партнерот. Бидете нежни.
 • Не мора масажата да ја сведете на користење на професионални движења. Користете бакнежи, милувања, бидете инвентивни.
 • Секогаш масажата почнете ја од грбот. Масажата на грбот секогаш доведува до опуштање на телото. Toa секогаш ќе го опушти вашиот партнер и ќе направи заморот од работата да се претвори во желба за секс.
 • По масажата на грбот полека спуштајте се кон задникот. Задникот е високо ерогено подрачје. Масирајте го полека со благ притисок. Партнерот ќе почувствува само задоволство и опуштање.
 • Масажата на градите и кај мажите и кај жените предизвикува задоволство поради тоа што тој дел се смета за секундарно ерогено подрачје. Кожата во тој дел е многу осетлива на благи допири. Допирањето на таа област индиректно доведува до надразба и на ерогената зона околу гениталиите. Можете благо да ги допирате брадавиците. Нивната стимулација, особено кај жените, може да доведе до оргазам.
 • Спуштете се полека кон гениталната област, со допири и благо масирање го подготвувате партнерот за незаборавно сексуално искуство.Претходна Спој на Форд Мустанг и Ферари наречен Ferrustang
Следна Брод стар 2500 години откриен во водите на Нил

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!