Ерогени зони кај жената што во никој случај не треба да ги занемарите

Сексот, меѓу другото, треба да биде одлично поминување на времето и за партнерите. Овие точки нема да ве изневерат …

Областа над вагината. Целата таа област над вагината е исто толку интересна за бакнување и скокање и исто толку чувствително за возбудување пеперутки во стомакот. Допирите и бакнежите во тој дел буквално ќе активираат лавина на морници низ целото тело.

Внатрешната страна на бутот. Дозволете си да го истражите секој агол на бутовите на вашата партнерка со усните и јазикот. Верувајте ни дека нема да зажалите.

Усните. И не, не мислиме на големи и мали усни на вагината. Мислиме на усните на лицето, кои честопати незаслужено се запоставени во сексуалните игри. Долгите страствени бакнежи ќе ги разбудат сите сетила на вашата партнерка.

Тилот и вратот. Овие делови од телото се толку чувствителни што дури и најмала допир ќе ја натера вашата партнерка да се тресе и бакнежот ќе ја растопи целосно.

Градите од страна. Оваа област е многу почувствителна отколку, на пример, брадавиците, кои секогаш се во центарот на вниманието. Сè што е потребно за големо чувство е вашата рака да се лизга низ градите и повременио бакнувајте го страничниот дел на нејзините гради.

Ресичките на ушите. Допирите, бакнежите и малите каснувања на ушната школка ќе бидат доволни за да ја направат целосно луда, а чувството на дишење ќе ја наелектризира. Пробајте го тоа сигурно!

Претходна Alpina D3 S – посилна и побрза верзија на BMW M340d
Следна OneRepublic – Counting Stars

Награден напис

Eфикасно користeње на клима-уредот

Ако барате разладување од летните горештини, воздржете се од нагонот драматично да ја намалите температурата …

Секс поза која е најпопуларна кај сите генерации

Компанијата „Bespoke Surgical“ неодамна анкетираше над 1.000 луѓе за нивната омилена поза во сексот. Според …

Don`t copy text!