Елизабет Харли плени со убавина и сексапил

Британската актерка и модел Елизабет Харли покажува и докажува дека годините не значат ништо, дека се само бројка.

Харли на својот инстаграм-профил постави фотографии на кои се гледа дека и во својата шеста деценија има атрибути на кои можат да ѝ позавидат многу помладите колешки.

Покрај со актерството, таа се занимава и со дизајнирање на костими за капење, но е активна и во кампањата за превенција на ракот на дојка.

Забрането е копирање на текст!