Електрични концепти на Harley-Davidson

Harley-Davidson размислува “електрично” и нивните инженери продуцираа два прототипа на електрични мотори кои сè уште се во фаза на концепт.
За промоција ги отстапија на тестирање кај мото-крос ветеранот Џек Митрани и домаќинот на X-Games, Џеко Стронг.
Од приложените видеа може да се забележи дека се импресионирани од доживувањето.

Претходна Најчеста причина поради која партнерите се разделуваат
Следна Пет автомобили што не успеаја да ги надминат своите претходници

Награден напис

Apple работи на лаптоп со екран што се преклопува

Asus е вистински пионер кога станува збор за лаптопи со екран на преклопување благодарение на …

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Don`t copy text!