Егзотичен секс

Креветот е идеално место за секс. Многумина би рекле. Мисионерската поза е идеална и за мажи и за жени. Многумина би рекле. Но, зошто тогаш луѓето пробуваат други работи? Дали е тоа од чиста љубопитност или затоа што сакаат нешто ново и нешто подобро?

Дали ви требаат станари да се вселат во вашиот стан за да запомните дека има автомобили во кои некогаш или никогаш не сте воделе љубов со ист или дури и поголем жар отколку во вашиот кревет? Тоа што повеќе не одговарате пред никого – кога сте пристигнале и каде одите (затоа што сега сте сами во вашиот стан, на пример), не значи дека не можете да се однесувате како порано.

Ако чувствувате нагон кога вашиата партнерка гледа низ соба полна со луѓе и едвај чекате да се вратите дома за да се фрлите во нејзината прегратка, зошто да чекате? Можеби мислите дека само креветот е романтичен и нежен, но не мора да биде. Гардеробер, бања, кујна, под, тераса (во лето, не во зима, иако може и под ќебе) и покрив, двор и сл. Месечината и ти. Над главата на вашата партнерка само ѕвезденото небо и повремената утка.

Или, изнајмете хотелска соба во вашиот град – како да сте патувале некаде, а всушност сте тука – туристи во вашиот град. Сосема нова атмосфера.

Не е сè совршено дури и надвор од креветот: во природата има трева со инсекти, нема доволно простор во автомобилот, сè е лизгаво во бањата, има мирис на храна во кујната, но дали навистина верувате дека ќе го забележи сето ова во моментот на водење љубов? Ако навистина сето тоа го забележуваш и те запира во намерата, тогаш си паднал во секојдневието и во некаква обврска кон некого, т.е. партнер. Ако бракот е обврска во денешно време, не значи дека и сексот е обврска. Неискреното водење љубов е очигледно и подобро е да го нема.

Заборавете на креветот и пробајте сè за што сте сонувале, виделе или слушнале. Зошто секогаш мислиш дека не си тој што би можел да го направи тоа? Не знаеш додека не се обидеш. Сигурно ќе биде повозбудливо ако се обидете да водите љубов на полујавно место (автомобил на јавен паркинг, заедничка тераса, туѓ простор итн.). Ќе биде пократко, но ќе биде страсно и незаборавно. Ќе размислиш дали некој може да те види или колку време имаш и што ако те најде… Во секој случај, забавно е и во никој случај не е резервирано само за млади луѓе кои немаат место каде што можат тоа, па тие само „го прават“ и го прават незамисливото на вас и смешни места.

Претходна Како да ги заштитите очите од штетните сончеви зраци
Следна Ледено кафе без шеќери малку необичен додаток

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!