Дома направете спреј за брзо одмрзнување на автомобилските стакла

Доаѓа зимата и почнуваат проблемите со замрзнати стакла на автомобилите. Мора да се гребат, да се загреваат, да се губи време наутро кога е ладно.
Сепак, со помош на неколку средства што ги имаме и дома, може многу да си ја олесниме ситуацијата. Може да си направиме магичен спреј за одмрзнување на замрзнати автостакла.
За да го подготвите овој спреј, потребно е:

  • пластично шише од 1 литар со прскалка
  • 200 мл вода
  • 600 мл чист алкохол
  • 3 лажички течно средство за миење садови

Сите течности ставете ги во шишето со прскалка и силно протресете го шишето за да се измешаат состојките.
Употреба:
Испрскајте ги замрзнатите стакла со подготвената течност и оставете краток период да делува. Потоа лесно со стругалката за мраз отстранете го остатокот од мразот од стаклото.
Мешавината на алкохол и вода брзо го топи мразот, а средството за миење на садови ги омекнува гумичките на бришачите.


Претходна Isabel Canape
Следна Пет неверојатни потопени градови

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!