Доаѓа нов филм на Нолан за таткото на атомската бомба

Се појави тизерот за филмот Опенхајмер во режија на Кристофер Нолан, а Силијан Марфи во главната улога.

Тоа е најновата соработка на Нолан и Марфи, кои веќе соработуваа на трилогијата за Бетмен, Inception и Dunkirk. Сега Марфи ја толкува улогата на Џ. Роберт Опенхајмер, таткото на атомската бомба. Опенхајмер е заснован на книгата на Каи Бирд и Мартин Ј Шервин, American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer

На Марфи му се придружува ол-стар актерската екипа која ги вклучува Кенет Брана, Мајкл Ангарано, Роберт Дауни Џуниор, Мет Дејмон, Емили Блант, Флоренс Пју, Рами Малек, Бени Сафди, Џош Хартнет, Дејн ДеХан, Џек Квејд и Метју Модин.

Според IndieWire, буџетот за Опенхајмер ќе биде околу 100 милиони долари, што е значително помалку од последниот филм на Нолан, Тенет, чија продукција чинеше над 200 милиони долари. Од друга страна, Опенхајмер содржи помалку акција и повеќе како личен поглед на една од највлијателните личности во историјата.

Филмот доаѓа во кината на 21 јули 2023 година и се очекува да биде голем хит на бокс офисот, како и многу изданија на Нолан, како што се Dark Knight, The Dark Knight Rises, Inception и Dunkirk.

Претходна Истражувачите развија уред кој ја претвора морската вода во вода за пиење
Следна Ford Escort RS Turbo кој и припаѓаше на принцезата Дијана излегува на аукција

Награден напис

Што точно се случува со телото на човекот откако ќе умре?

Сигурно барем еднаш сте се запрашале што се случува со човечкото тело откако ќе умре? …

Rolls-Royce Cullinan од Carlex Design

Carlex Design е тјунинг компанија која главно зазема нетрадиционален пристап кон редизајнирање на луксузни и …

Забрането е копирање на текст!