Дискриминирачкото навивање од трибините на Рома и донесе казна од 12.000 евра

Италијанскиот фудбалски сојуз ја казни Рома заради дискриминирачкото навивање на нејзините навивачи на натпреварот против Наполи во Серија А.

FIGC реши да ја казни Волчицата со 12.000 евра.

Ова е втор пат во последните две години Рома да е  казнета поради недолично навивање на трибините, а истата судбина ја доживеаја и Интер, Јувентус, Милан и Лацио претходните години.

Претходна Волво влегува во светот на електрични автомобили
Следна Со новите електрични и хибридни модели СЕАТ се подготвува за иднината

Награден напис

Голманот на Црвена звезда со одлична одбрана во 94-та минута стана херој за неговите соиграчи и навивачи

Голманот на Црвена звезда, Милан Борјан, со одлична одбрана ја спаси победата на својот тим …

Ѓоковиќ го престигна Надал и постави импресивен рекорд

Обично на тенисерите по 30-тата година полека им опаѓа формата, и само неколку успеваат да …

Забрането е копирање на текст!