Дванаесет руски атлетичари се суспендирани поради допинг

Дванаесет руски атлетичари, меѓу кои и олимпискиот првак во скок во височина од Лондон 2012, Иван Ухов, се суспендирани заради допинг, објави денес Меѓународниот суд за спорт во Лозана, Швајцарија.

Атлетичарите заради различни допинг прекршоци се суспендирани од две до осум години.

Покрај Ухов е светскиот првак во скок во височина од 2013 година Светлана Школина, соопштија од Меѓународниот суд за спорт во Лозана.

Претходна Пет автомобили што не успеаја да ги надминат своите претходници
Следна Уживајте во овие пет бесплатни игри со возење за смартфон

Награден напис

Стадион на СП со капацитет од 40.000 седишта беше речиси полупразен, а евидентирано е дека има 42.000 луѓе

Холандија вчера го совлада Сенегал со резултат 2:0 во првото коло на Мундијалот, а по …

Топката со која Марадона го постигна голот со „Божјата рака“ беше продадена на аукција

На аукција во Лондон топката со која Диего Марадона го постигна познатиот гол „Божја рака“ …

Don`t copy text!